Новини

Депутати в гостях у спартаківців

komisiya11 квітня 2014 року на черговому засіданні комісії Херсонської обласної ради з питань науки, освіти, культури, молоді, спорту та зв’язкам із засобами масової інформації був аншлаг. Депутати, спортсмени, тренери, керівники спортивних закладів, представники експертної ради при облраді, громадських організацій, профільного департаменту облдержадміністрації, обласного відділення комітету з фізичного виховання Міністерства освіти обговорювали проблеми розвитку спорту в області. Думали, як роботу спортивних закладів зробити більш ефективною, що потрібно для того, щоб повернути громаді незаконно приватизовані спортивні споруди і яким чином зробити масовий спорт більш доступним для херсонських дітей.

«Сьогоднішнє засідання готувалося давно і було необхідним. Ми вважаємо, що проблемні питання, пов’язані з розвитком спорту в області, потрібно виносити на розгляд сесії обласної ради» відзначив голова профільної комісії Артем Кияновський. Депутати, представники громади говорили про те, що необхідно звернутися до правоохоронних органів для перевірки законності приватизації спортивних об’єктів на Херсонщині.

komisiya 1Після роботи в стінах обласної ради профільна комісія провела виїзну частину засідання, відвідавши три херсонські спортивні заклади: дитячо-юнацьку спортивну школу м. Херсона Херсонської обласної організації ФСТ «Спартак», дитячо-юнацький клуб фізичної підготовки № 5 Херсонської міської ради та школу вищої спортивної майстерності Херсонської обласної ради. Для того. Щоб у депутатів склалася цілостна картина, вибрали заклади спортивного товариства, міського управління освіти та Міністерства молоді і спорту. До того ж вони різнопланові – одні орієнтовані на підготовку олімпійського резерву, інші – на масових спорт.

В дитячо-юнацькій спортивній школі м. Херсона Херсонської обласної організації ФСТ «Спартак» депутати ознайомилися з умовами, в яких тренуються спортсмени, узнали, як тут вдається проводити ремонт, їм розповіли про те, що в ДЮСШ заплановано обладнати сучасні душові, туалети. Андрій Яценко, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації вручив Почесні грамоти за високі спортивні досягнення спортсменам та тренерам, депутати профільної комісії – премію боксерській сім’ї Іщенко.komisiya 2

«В нашій спортивній школі займається 350 дітей з п’яти видів спорту. Сьогодні гордість школи – це наші боксери. Основна проблема – недостатність фінансування. Школа фінансується фактично лише за рахунок коштів Фонду соціального страхування з ТВП. Цих грошей вистачає лише на виплату заробітної плати. Решта – за рахунок спонсорів. Намагаємося проводити ремонт в приміщеннях, створювати умови для того, щоб спортсмени могли повноцінно тренуватися» - розповів голова Херсонської обласної організації ФСТ «Спартак», депутат обласної ради Олександр Маломуж.

В ході зустрічі була висловлена думка, що такі виїзні засідання комісії допоможуть приймати правильні рішення депутатам при формуванні обласного бюджету.

По закінченню засідання голова комісії Артем Кияновський зауважив, що можливо, хтось скаже, що в сьогоднішніх реаліях треба відкласти питання, пов’язані з розвитком спорту до кращих часів. Але наша комісія впевнена, якраз у складні часи потрібно особливо турбуватися про здоров’я та умови для розвитку дітей.