Відзнаки

Згідно з Указом Президента України № 266/2012 ветерану фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Склярову Олексію Сергійовичу присвоєно Державну стипендію видатним діячам фізичної культури і спорту.

 sklarovСкляров Олексій Сергійович розпочав свою трудову діяльність у добровільному спортивному товаристві «Спартак» з 10 жовтня 1961 року на посаді інструктора-методиста Херсонської обласної ради ДСО «Спартак». А вже у квітні 1963 року очолив цю організацію. В подальшому Олексій Сергійович плідно працював на посаді інструктора з організаційно-масової роботи Херсонського Союзу Спортивних товариств, інструктором по спорту Херсонської обласної ради добровільного спортивного товариства «Колос», з березня 1974 по червень 1980 року – інструктором обласної ради ДСТ «Спартак».

 За весь час робота Склярова О.С. була направлена на розвиток спортивної бази Товариства, утворення та забезпечення діяльності спортивних секцій, підготовку спортсменів високого класу, організацію фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи у колективах фізкультури.

 У цей період проводиться реконструкція Херсонського міського стадіону «Спартак», на стадіоні будуються зал боксу і зал важкої атлетики. Виділяється земельна ділянка і розпочинається будівництво водно-спортивної бази «Спартак». Плідно працюють спортивні секції боксу, веслування на байдарках і каное, сучасного п’ятиборства, кульової стрільби легкої та важкої атлетики. В цих секціях було підготовлено ряд спортсменів високого класу, переможців і призерів як всеукраїнських так і всесоюзних та міжнародних змагань. Серед них майстри спорту СРСР В.Володін (сучасне п’ятиборство), П.Семенов, Л. Діденко-Сінічкіна (веслування на байдарках і каное), В.Цеханевич (бокс) та інші.

            Скляров О.С. нагороджений двома орденами Вітчизняної війни ІІ ступеня, двома орденами Червоної Зірки, медалями «За бойові заслуги», орденом Богдана Хмельницького, медалями «За оборону Москви», «За перемогу над Німеччиною», «За взяття Будапешта» та більше 20-ма ювілейними медалями.

       

Протягом останніх років Херсонська обласна організація фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» постійно знаходиться серед лідерів з розвитку як дитячо-юнацького спорту так і спорту вищих досягнень.

 

У 2012 році завоювали право на участь у ХХХ літніх Олімпійських ігор Проценко Андрій (стрибки у висоту – 9 місце) та Іщенко Павло (бокс), чемпіонами світу з веслування академічного серед молоді до 23 років стали Михайлов Андрій та Верестюк Артем, восьмою на чемпіонаті світу з академічного веслування серед дорослих була Димченко Діана, І місце на Кубку світу та ІІІ місце на чемпіонаті Європи зі стрибків на батуті завоював Волянський Максим, переможцями та призерами чемпіонатів України – Пермінов Максим, Пермінов Євген, Олефіренко Олена (веслування академічне), Карабута Євген, Кравченко Микола, Пожар Денис, Губеня Володимир, Царюченко Євген, Томенко Леонід (веслування на байдарках і каное), Самойленко Віталій, Ковальов Андрій, Кучина Дарина (легка атлетика), Лата Вікторія, Іздебський Іван (боротьба вільна), Жвавець Сергій (важка атлетика).  Іщенко Мирослав, Мустафаєв Віталій та Чубарь Станіслав принесли залікові очки збірній команді ФСТ «Спартак» на чемпіонаті України з боксу серед ФСТ, Кутенко Дмитро став бронзовим призером чемпіонату Європи з боксу серед юнаків,  Соловйов Артем – завоював срібну нагороду на чемпіонаті світу з боксу серед молоді, Воловчик Олександра була переможницею чемпіонату України серед юніорів з веслування на байдарках і каное, Корягіна Ганна, Мельник Валерія, Черниченко Олександра, Четверикова Анастасія – призерками чемпіонату України серед юнаків та дівчат з веслування на байдарках і каное, Лата Вікторія завоювала срібну нагороду чемпіонату України з вільної боротьби серед молоді, вихованки відділення гандболу теж стали другими на 4 Спортивних іграх школярів України. Загалом до складів збірних команд України на 2012 рік було зараховано 49 херсонських спартаківців (19 чол. до основного складу, 15 чол. – до кандидатів, 15 чол. – до резерву). У 2011 році в збірних командах було 48 чол., до основного складу входило 13 чол., до кандидатів – 18 чол., до резерву – 17 чол.

За підсумками роботи у 2012 році Херсонська обласна організація ФСТ "Спартак" була визначена однією з кращих фізкультурно-спортивних організацій області. Згідно з рейтингом Центральної ради ФСТ "Спартак" Херсонська міська організація товариства стала другою в огляді-конкурсі на кращу організацію фізкультурно-масової роботи серед колективів фізкультури, а ДЮСШ м. Херсона ХОО ФСТ "Спартак" - переможцем серед 69 ДЮСШ Товариства.

 

За клопотанням Херсонської обласної організації ФСТ «Спартак» призначені обласні стипендії кращим спортсменам – Іщенку Павлу, Соловйову Артему (бокс), Волянському Максиму (стрибки на батуті), Михайлову Андрію, Верестюку Артему (веслування академічне), Бакал Людмилі (пауерліфтинг), Савченко Кароліні (пляжний гандбол).

 

За поданням обласної організації ФСТ «Спартак» Почесною грамотою голови Херсонської обласної ради нагороджені учасники ХХХ літніх Олімпійських ігор Павло Іщенко та Андрій Проценко (розпорядження № 63 від 03.09.2012).

Не зупиняються на досягнутому херсонські спартаківці і у 2013 році. Переможцем чемпіонату Європи з боксу серед дорослих став Павло Іщенко, його підтримав молодший брат Мирослав Іщенко, який виборов бронзову нагороду на світовій першості серед юнаків.

 

03 жовтня 2013 року засідання сесії Херсонської обласної ради розпочалося з приємних для Херсонських спартаківців хвилин. Адже голова Херсонської облдержадміністрації М.М.Костяк та голова Херсонської обласної ради В.Г.Пелих нагородили Почесними грамотами голови обласної державної адміністрації та обласної ради за високі спортивні досягнення у 2013 році чемпіона Європи з боксу 2013 року Павла Іщенка та його тренера Олега Іщенка, срібного призера Всесвітньої Універсіади зі стрибків у висоту Андрія Проценка та тренера Геннадія Зуєва . Також за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту в області Почесну грамоту голови Херсонської обласної ради отримав голова Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" О.І.Маломуж.

 

pochesna 3pochesna 1pochesna